Čas na přečtení 2 minuty

Česká výprava ve složení dvou mládežnických reprezentantek Nikoly Kratochvílové a Adély Staňkové a jejich team managerky Gabriely Aujeské již touto dobou závodí na Youth World Cupu v Brazílii!

„Let byl trochu náročný, na přestupu v Madridu nám kvůli zpoždění letadla uletělo to navazující a tak jsme se snažily dovolat do Brazílie, abychom zjistily jestli má ještě vůbec cenu jezdit. Když nám to konečně zvedli, domluvily jsme vše potřebné a v Madridu dostaly ubytování. Při čekání na další letadlo jsme si stihly dokonce udělat krátký výlet po Madridu a pak už jsme frčely.
Koně, jak už to na podobných akcích bývá, jsou různí. Áďa dostala v prvním kole složitějšího buckskina, co se nechtěl vůbec točit. Bohužel s ním shodila barel, což je pět trestných sekund navíc. Jsem na ni, ale pyšná, protože si s koněm vedla daleko lépe než předchozí jezdec z Itálie. Nikča měla trochu větší štěstí a v prvím kole zajela třetí nejrychlejší čas!“ 

Gabriela Aujeská

Systém hodnocení je od předchozích World Cupů trochu jiný. Koně si jezdci losují stejně jako vždy. Tedy vytáhne se jedno číslo, od kterého se pak postupně přiřazují čísla koní, tak jak jdou po sobě k číslům jezdců.

Jedou proti sobě vždy ty dva týmy, jejichž jezdci jeli na stejných koních. Všechny jízdy týmu se po odjetí obou kol sečtou dohromady (tedy dva časy z prvního a dva časy z druhého kola) a tým s lepším výsledným časem postupuje.

My jsme dostaly přiřazen tým z Mexika, což je opravdu silný protivník. Věříme, ale našim reprezentantkám a mladým nadějím!

Dnes v noci se dozvíme, jak jsme dopadly v druhém kole, které rozhodne! Nepřestávejte nás sledovat, budeme vás informovat.